Správa z putovnej aktivity v obci Čelovce

Putovné informačné aktivity 26.10.2014, Čelovce  

Zrekonštruovaný areál bývalej ZŠ, univerzálna spoločenská miestnosť

(Správa z podujatia)

            Dňa 26. októbra 2014 Združenie pre rozvoj regiónov, n. o. zorganizovalo podujatie v rámci projektu Prístup LEADER pomáha v regióne MAS Šafrán – putovné informačné aktivity. Putovná aktivita sa konala v zrekonštruovaný areál bývalej ZŠ, v univerzálnej spoločenskej miestnosti v obci Čelovce. Cieľom putovných aktivít je priblížiť čo najširšiemu počtu obyvateľov územia aktivity Programu rozvoja vidieka, prístup LEADER, implementáciu ISRU v území a príklady dobrej praxe. Jedným z príkladov dobrej praxe v obci Čelovce je aj rekonštrukcia spoločenskej miestnosti v budove bývalej ZŠ.

Na začiatku prítomných privítal starosta obce pán Ján Kožlej príhovorom a zahájil podujatie. Pokračovala prezentácia zástupcu Združenia pre rozvoj regiónov, n. o. Mgr. Tomáša Sahuľa, ktorý predstavil ciele projektu, prístup LEADER. Pozvaná bola aj manažérka MAS Šafrán pani Mgr. Natália Maťašová, porozprávala o MAS Šafrán, jej činnosti a jej prínos pre obec a región. Starosta obce prezentáciu ukončil príkladmi dobrej praxe, podporenými projektmi MAS Šafrán. 

Stretnutie pokračovalo diskusiou a programom a občerstvením. Podával sa vynikajúci srnčí guľáš a  o zábavu sa postarala spevácka skupina Keľemešské furmani. Obyvatelia regiónu sa tak dozvedeli viac o Programe rozvoja vidieka, o prístupe LEADER a čo všetko to môže pre obec a lokalitu priniesť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>